8412027002301
Akwarele JOVI – farby wodne – 12 kolorów XL i pędzelek Farby wodne firmy JOVI – akwarele, w dwunastu pięknych, żywych kolorach. Doskonale się rozprowadzają, są bardzo odporne na światło, mają dużo pigmentu, dzięki czemu barwy są niezwykle intensywne. Farbki zostały umieszczone na specjalnej tacce, dzięki czemu łatwo je przenosić i zabrać np. do szkoły lub do przedszkola. Dzięki większej średnicy będą jeszcze dłużej sprawiać radość! Przeznaczone zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Do opakowania dołączony jest praktyczny pędzelek. Średnica farbki na tacce: 30mm.
Cena:15,83PLN
Ilość (szt.):
Producent:
Jovi
Dostępność:duża

Opis

Farby wodne firmy JOVI – akwarele, w dwunastu pięknych, żywych kolorach. Doskonale się rozprowadzają, są bardzo odporne na światło, mają dużo pigmentu, dzięki czemu barwy są niezwykle intensywne. Farbki zostały umieszczone na specjalnej tacce, dzięki czemu łatwo je przenosić i zabrać np. do szkoły lub do przedszkola. Dzięki większej średnicy będą jeszcze dłużej sprawiać radość! Przeznaczone zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Do opakowania dołączony jest praktyczny pędzelek. Średnica farbki na tacce: 30mm.

 

INFORMACJE O PRODUKCIE

Akwarele to farby wytwarzane z pigmentów barwiących i spoiwa z gumy arabskiej, rozpuszczonych w wodzie. Charakteryzują się przezroczystością. Nawet powierzchnia papieru, na którym malujemy akwarelą jest widoczna poprzez jej delikatne tony tworzące efekt welonu zasnuwającego poszczególne warstwy obrazu. Jest to technika bardzo odmienna od nieprzezroczystych i grubowarstwowych technik kryjących, jak na przykład malowanie farbami olejnymi, które wykorzystują pigmenty połączone z dużo gęstszymi spoiwami. Akwarele w stanie stałym są rozpuszczalne w wodzie. Po rozcieńczeniu w wodzie nakłada się je na wybraną powierzchnię przy pomocy pędzelka. Zazwyczaj występują w dwóch postaciach: sprasowanych guziczków i w tubkach, gdzie są już połączone z wodą. Do malowania akwarelami potrzebujemy dosyć ciężkiego papieru. Im lżejszy papier, tym bardziej będzie się gniótł i marszczył pod wpływem wilgoci. Papier o ciężarze właściwym mniejszym niż 240 g/m2 bardzo łatwo się marszczy i musimy go specjalnie naciągać.

Ciężki papier można przytwierdzić do stołu, przy którym rysujemy za pomocą spinaczy lub spinek. Papiery wyjątkowo ciężkie mogą być używane bez przytwierdzania do stołu. Oprócz papieru możemy malować akwarelami na wyschniętych figurkach wykonanych z masy twardniejącej.

ZALETY

  • Łatwo się zwilżają
  • Doskonale się rozprowadzają
  • Dobrze przywierają do malowanej powierzchni
  • Duża zawartość pigmentu
  • Duża odporność na światło
  • Białe powierzchnie w malarstwie akwarelowym, które powstają przez pozostawienie niezamalowanych miejsc obrazu, nazywamy rezerwami. W akwarelach nie występuje więc kolor biały. Jego efekty zastępujemy poprzez rozjaśnianie innych kolorów i rozmywanie ich wodą. Można też wykorzystywać płynną klejonkę. W technice akwarelowej kolor nigdy nie pokrywa całkowicie podłoża, na którym pracujemy.

 

ODBIORCY

Farby akwarelowe Jovi są przeznaczone dla dzieci w wieku od ośmiu lat. Mogą też być też wykorzystywane z powodzeniem przez dorosłych.

 

ZASTOSOWANIE

  • Spryskiwanie– Możemy spryskiwać farbami malowany obraz przy pomocy szczoteczki do zębów. Uzyskamy w ten sposób ciekawą teksturę. Aby uzyskać większe ślady spryskiwania, możemy wykorzystać okrągły pędzelek. Nakładamy na niego farbę wybranego koloru i strząsamy uderzając w trzonek innego pędzelka lub o palce ręki.
  • Wydrapywanie– Możemy zdrapywać wilgotną jeszcze farbę przy pomocy plastikowej karty lub szpatułki. W ten sposób uzyskujemy strefy jaśniejsze i tworzymy zróżnicowaną teksturę. Ta technika daje dobre efekty przy odtwarzaniu na obrazie skał.
  • Szkła lub efekt śniegu– Bardzo ciekawe efekty możemy uzyskać dodając soli do farby, kiedy jest jeszcze wilgotna. Metoda ta jest bardzo przydatna, kiedy odtwarzamy zimowe pejzaże lub sceny na śniegu.
  • Stemplowanie brystolem– Na palecie mieszamy odpowiednią ilość farby. Następnie nabieramy farbę na kawałek brystolu. Krawędzią brystolu, jak pędzlem, malujemy na papierze linie poziome, pionowe lub ukośne. Możemy wykorzystywać tę metodę przy malowaniu pni drzew, płotów, ogrodzeń, itp.
  • Gąbka– Gąbka świetnie nadaje się do odtwarzania krzewów lub liści drzew. Najpierw zwilżamy gąbkę, a następnie nabieramy nią farby pocierając guziczek   wybranego koloru. Odciskając farbę na malowanym podłożu, pozostawiamy ślad odtwarzający teksturę gąbki. Możemy również odciskać samą gąbkę na świeżo pomalowanej powierzchni, wchłaniając w ten sposób część farby. Metoda ta może jednak dawać nieco szorstki efekt po wyschnięciu.
  • Odzyskiwanie bieli– Na pomalowanej akwarelami powierzchni malujemy wilgotnym pędzelkiem, rozpuszczając w ten sposób powtórnie farbę. Pędzelek jednocześnie wchłania część farby w kolejnych pociągnięciach. Po wyschnięciu możemy pozostawić wybielone miejsca lub ponownie je zamalować. Należy przy tym uważać, aby nie nawilżyć zbytnio wybielanej części, gdyż mogłoby to doprowadzić do zniszczenia papieru.
  • Rezerwy bieli– Zanim nałożymy akwarelę na papier, możemy przy pomocy białej kredki świecowej narysować motyw lub zaznaczyć obszar, który ma pozostać niezamalowany. W czasie nakładania farb, możemy malować nawet po powierzchni zaznaczonego w ten sposób obszaru i zobaczymy, że nie przyjmuje on koloru akwareli i pozostaje biały.
  • Przeświecanie– Na warstwę wyschniętej już akwareli możemy nałożyć warstwę innego koloru. Kolor spodniej warstwy będzie nadal widoczny, ale uzyskamy inny ton.

Technika łączona z kolorowymi kredkami Jovi – Linie motywów malowanych farbami akwarelowymi można podkreślić przy pomocy kolorowych kredek. Możemy podkreślać namalowane kształty, wykorzystując kolory zbliżone, uzupełniające, a nawet przeciwne. Technika ta jest stosowana często w ilustracjach bajek dla dzieci oraz książek dla dzieci i młodzieży.

 

CELE DYDAKTYCZNE

  • Rozwój motoryki małej
  • Rozwijanie zmysłu obserwacji i zdolności analizy prac malarskich
  • Ćwiczenie różnych technik wykorzystywanych w malarstwie akwarelowym
  • Rozwijanie zmysłu estetycznego i dekoracyjnego
  • Poznawanie nowych możliwości tej samej techniki malarskiej
  • Nauka dbałości o materiały i przyrządy

 

SPOSOBY CZYSZCZENIA

Po wypraniu ubrania w pralce mogą pozostać na nim resztki produktu bardzo trudne do wyeliminowania. Nigdy nie należy suszyć ubrań w suszarce automatycznej, ponieważ mogłoby to uniemożliwić późniejsze usunięcie plam. Namoczenie plamy w roztworze równych proporcji mleka, wody utlenionej i mydła w płynie, na czas przynajmniej 6 godzin ułatwi pranie. Wypłukać w wodzie o temperaturze około 30° C. Prać mydłem w płynie lub szarym mydłem w kostce.

W razie potrzeby przetrzeć pozostałości plam kawałkiem mydła.

 

 

UWAGA!

Zdjęcia produktów zamieszczonych w opisie są poglądowe. Kolory, faktura produktów zamieszczonych na zdjęciach może się różnić od oryginału w zależności od jakości i ustawień monitora oraz wyświetlacza urządzeń mobilnych.

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego oraz nie stanowi aktualnego odzwierciedlenia stanów magazynowych.